Nájemní Rádce

Vše, co jste chtěli vědět o pronájmu, a byli jste líní to hledat.

Sympo pro bytová družstva

0

Online aplikace Sympo byla vyvinuta speciálně pro potřeby bytových družstev. Zákon o korporacích totiž přinesl jednu na první pohled možná nevýraznou změnu, která však zkomplikovala život ne jednomu bytovému družstvu. Ale hezky od začátku.

V lednu 2014 nabyl účinnosti zákon č. 90/2012 Sb., zkráceně zákon o obchodních korporacích (ZOK), který hned v prvním odstavci ukládá bytovým družstvům povinnost zveřejňovat pozvánky na členské schůze na vlastních webových stránkách. Co když ale družstva své stránky nemají? Jak poté splní podmínky ZOK?

„Spekulativní povinnost daná zákonem nařizuje zveřejňovat pozvánku ke členské schůzi na internetových stránkách. Díky tomu nám vznikla zvýšená poptávka webových stránek ze strany bytových družstev,” vysvětluje Martin Henych, spoluautor projektu. Impulsem pro vznik Sympo.cz byla tedy jednoduše zvýšená poptávka ze strany bytových družstev.

Efektivně. Proč ale sériově, ve spěchu a zběsile vytvářet internetové stránky bytovým družstvům? Není zbytečné investovat energii do tvorby reprezentativní stránky, když má sloužit pouze k jedné funkci? Martin Henych si uvědomil, že by bylo mnohem užitečnější a efektivnější vyvinout spíše aplikaci, kterou by družstva využívala jednak ke zveřejňování členských schůzí, jednak dle individuální potřeby k mnoha dalším věcem.

Složité i jednoduché Sympo. Přes odkaz www.sympo.cz se jednoduše zaregistrujete, čímž vám bude vytvořena stránka pro vaše bytové družstvo a zároveň i informativní dokumenty. Poté snadno vyvěsíte pozvánku na elektronickou nástěnku a máte splněno. Kdo se dál touto problematikou nechce zabývat, nemusí. Sympo.cz však nabízí i mnoho dalších funkcí, které by pro uživatele mohly být zajímavé.

Do budoucna připravuje vývojářský tým prémiové funkce, které zajistí transparentní chod družstva a zvýší komfort i samotným obyvatelům bytů, například pomocí SMS notifikací o spotřebě energií, právní poradenství a další služby. Veškeré vložené informace jsou řádně zabezpečeny, tudíž nemusíte mít obavy, že by se k nim dostal někdo nepovolaný. Projekt Sympo.cz rychle doplňuje nové funkce, takže brzy touto cestou můžete například hlásit závady v domě a sledovat průběh řešení, ale také sledovat, kdy byla provedena jaké revize. Vše máte přehledně na jednom místě.

Kolik zaplatíte? Základní funkce, tedy vstup na svou vlastní stránku, možnost zveřejňovat zde pozvánky na členské schůze a evidence vašich dokumentů, jsou zdarma. Připlatit si pak můžete za nadstandardní, prémiové služby, jako je již zmíněné hlášení závad, ale také například možnost vést si zde účetnictví.

Máte přímou zkušenost se Sympo.cz? Pochlubte se nám a ostatním uživatelům, jak jste spokojeni?

Sdílet.

Komentáře