Nájemní Rádce

Vše, co jste chtěli vědět o pronájmu, a byli jste líní to hledat.

Inspirativní knihy o bydlení pro pochmurné večery doma

0

Láká vás nahlédnout do domovů zajímavých a inspirativních lidí, kteří věří, že za jejich úspěchem stojí vhodně navržený interiér? Nebo si přijdete na své spíše u zjišťování zaručených tipů, jak zefektivnit nekonečné uklízení a organizování věcí? Pojďte s námi načerpat pořádnou dávku inspirace!

Knihy jsou to pravé ořechové

Opět tu máme zimu a to znamená jediné – zamračené dny, horké nápoje, vůni citrusů a skořice a také večery strávené pod peřinou. A v takových chvílích je skvělým společníkem kniha. Víme, že vybrat to nejlepší k přečtení bývá leckdy oříšek, proto jsme si pro vás připravili pár tipů z oblasti bydlení. Díky nim si nejen zpříjemníte pochmurné večery, ale také načerpáte inspiraci pro váš domov.

Zjistěte, jak žijí kreativci a úspěšní podnikatelé 


Creative Spaces
Ted Vadakan, Angie Myung

O důležitosti kreativních prostor pro práci a život není pochyb. Autorská dvojice nám v knize Creative Spaces poskytuje intimní pohled do interiéru domovů a pracovišť 23 zajímavých lidí ze světa umění, podnikání, ale třeba i sportu. Ti věří, že za jejich úspěchem stojí právě prostory, ve kterých tráví nejpodstatnější část svého života.

Náš obývací pokoj byl plný krabic a dalších neuspořádaných zbytečností, vzpomíná Angie. Stalo se obtížným odlišit obchodní a osobní život.

Kniha reflektuje skutečnost, že se spousta firem rodí doma a do popředí proniká chaos a neorganizovanost. Základem Creative Spaces je zjistit, jak naplnit vaši pracovnu detaily, které vás denně motivují a zároveň odráží váš osobní styl. Tak hurá do světa barev, zajímavých předmětů a dekorací plných inspirace a kreativity.

Zázračná metoda KonMari

“Nejdůležitější je vědět, díky čemu se cítíte nejpohodlněji a vyzařujete přitom radost.”


Zázračný úklid
Marie Kondo

O zázračném úklidu jste už možná slyšeli. A pokud ne, máte nejvyšší čas. Marie Kondo je japonská guru přes úklid, organizaci domácnosti a pracovního prostředí. Ač se na poli clean living pohybuje už mnoho let a znají ji po celém světě, obrovským fenoménem se díky své metodě stala celkem nedávno. 

V knize se dozvíte, že čistota nemusí vždy znamenat poctivý úklid a že je důležité zbavovat se věcí bez zbytečné nostalgie. Zajímavý je také nový způsob skládání oblečení, díky kterému ušetříte místo nejen při balení, ale také ve skříni. Až vám nakonec doma zůstanou jen věci, které vás těší, budete se o ně lépe starat a udržování pořádku bude hračka. Navíc vám domů zavítá pozitivní energie a ta se vždycky hodí. Tak ji pusťte dál.

Nahlédněte do interiéru vašich snů

Cabin Porn: Inside
Zach Klein

 

Kniha s provokativním názvem plná
krásných vizuálů, která vám
umožňuje nahlédnout do
rustikálních
domů souznějících s přírodou
.
Ačkoliv v každém z nich najdete originální prvky,
kterými se od sebe odlišují,
jedno mají společné.
Teplo domova,
které dýchá z každého interiéru.
Zároveň domy propojuje jednoduchost
s touhou oživit unikátní architekturu
v souladu s okolní přírodou a jejími jednotlivými
živly. Poslání je jasné –
žít
udržitelně, minimalisticky a s radostí.

 

Jak na #slowplant

Můžeme si nalhávat, že pokojová kvítka rostou jen z naší lásky a nepotřebují péči… Žádný takový! říká dvojice autorek. Kvítko je živý organismus a v květináči je plně odkázáno pouze na nás.


Kvítka v bytě
Veronika Ježková, Nikol Francová

Na první pohled se sice může zdát, že jde o nudné a přežité téma, ale opak je pravdou. Z pěstování bytových rostlin všech druhů se v posledních letech stal zejména mezi mladými lidmi skutečný trend. A touha vytvořit si doma svou vlastní zelenou oázu neustále narůstá.

Za knihou Kvítka v bytě stojí sestřenice, které se pěstování věnují už odmala. Díky tomu se jim dnes podařilo vytvořit zajímavý projekt s přesahem do různých sfér. Kromě toho, že holky sepsaly poutavou příručku pro péči o domácí zeleň, vlastní také květinářství v Brně podobající se spíše stylovému ateliéru. Apelují tak na zákazníky, aby i oni byli součástí celého procesu a mohli květiny nejen koupit, ale také přesadit nebo se účastnit různých workshopů. 

Kniha je informačně nabitá, ale zároveň při čtení nevzniká pocit zahlcení, právě naopak, vše je podáváno v logických souvislostech a jde přímo k jádru věci. Obsah také doprovází množství atraktivního fotografického materiálu, takže i samotné listování knihou je radost.

 

Doufáme, že vám alespoň jedna z doporučovaných knih padne do oka a rozšíříte o ni svou sbírku. A v případě, že nejste zrovna knihomol, co třeba některou z nich obdarovat své blízké? Věřte, že stojí za přečtení. Tak s chutí do toho!

Sdílet.

Komentáře