Nájemní Rádce

Vše, co jste chtěli vědět o pronájmu, a byli jste líní to hledat.

Jak si ulovit svůj domov?

0

Inzerátů a nabídek na pronájem nebo spolubydlení najdete na internetu mnoho. V dnešní době nestojíme před problémem informace najít, ale vybrat si z nich správně. Jak se v tomto kvantu neztratit? Co dělat, abyste si ulovili nejen standardní pronájem, ale i místo, kterému budete říkat domov?

V jednom z mých předešlých článků jste si mohli přečíst o jednotlivých inzertních serverech s nabídkami pronájmu bytů. Míst, kde hledat online, je jistě dostatek. Je proto spíše důležité rychle se zorientovat a neztrácet čas.

Krok první. Hledáte pronájem? Pak nemarněte čas na webech, kde se byty také prodávají. Na stránce UlovDomov.cz najdete výhradně inzeráty, které nabízejí buď pronájem bytu, nebo spolubydlení. Pronájem bytu využijete v případě, že byt s nikým nechcete sdílet. Často se však stává, že jste sami a nemůžete si dovolit pronajmout si celý byt, pak tedy hledáte spolubydlení. Zadejte si do vyhledávácího filtru „spolubydlení“ a procházejte pouze inzeráty, které jsou relevantní přímo pro vás.

Další důležitá věc: Na UlovDomov najdete nejvíce inzerátů. Nachází se zde totiž více než 20.000 různých inzerátů. To všechno na jednom místě. Jen pro srovnání, dosud největší portál Sreality má zhruba okolo 13 tisíc.

Znáte ten pocit, když najdete ideální inzerát, zavoláte pronajímateli a zjistíte, že byt je již zamluven? V hledání pronájmu hrajete o čas – Čím dříve se o inzerátu dozvíte, tím vyšší jsou vaše šance. Webovky UlovDomov mají parádní funkci s názvem Hlídací pes, kdy si nastavíte, aby na váš e-mail přišlo upozornění ve chvíli, kdy někdo přidá inzerát podle určitých parametrů. Příklad: Sháníte pronájem byt 1+1 nebo 1+kk v Brně do 10.000 Kč. V okamžiku, kdy někdo na stránky přidá nový inzerát, který splňuje tyto parametry, přijde vám zpráva na e-mail. Budete tedy vždy v obraze a nic vám neunikne.

Na UlovDomov najdete inzeráty jak od realitních makléřů, tak od samotných pronajímatelů. U jednotlivých inzerátů máte krom typického popisku doplněny ještě informace, co se nachází v okolí bytu: Jak daleko pěšky je zastávka MHD nebo kolik minut půjdete do nejbližšího supermarketu. Dále máte u inzerátu napsáno, kolik průměrně stojí byt ve stejné lokalitě, takže si můžete udělat srovnání ceny. Celková cena bytu se přirozeně odvíjí od mnoha různých parametrů, proto ji nelze vždy paušálně odvozovat podle lokality. Nicméně vám to poskytne aspoň částečný přehled.

Dalším užitečným doplňkem je Karta nájemníka. V ní se několika slovy představíte, přidáte foto, napíšete, zda sháníte byt sami či s několika spolubydlícími nebo zda vlastníte zvíře. Jednoduše popíšete sami sebe a vaše požadavky na bydlení. Tuto kartu pak můžete kdykoli libovolně přiložit k odpovědi na inzerát, a nemusíte tak neustále vypisovat stejné informace (např. že v bytě chcete bydlet se svým psem).

Inzeráty, na něž jste reagovali, se vám budou zobrazovat v sekci Pronájmy. Najdete tak veškerou komunikaci na jednom místě. Což je praktická věc hlavně ve chvíli, kdy odpovíte na několik inzerátů, navštívíte několik bytů a za 14 dní prakticky nevíte, jak se jmenoval majitel bytu 2+1 v Brně – Líšni a kde vám vlastně nechtěli dovolit psa.

Zajímavý a velice užitečný je také generátor smluv. Zadat si pak můžete i to, zda chcete, aby smlouva byla výhodnější pro nájemníka, nebo pro pronajímatele. Vyzkoušejte si sami na vlastní kůži, jak se vytváří taková smlouva. Smlouvy vznikají ve spolupráci se stránkami Legito, kde najdete mnohem více vzorů různých smluv.

A za kolik to můžete mít? Jakožto nájemník se k inzerátům dostanete zdarma, to by ještě mohlo být v branži považováno za standard. Zdarma je však také vkládání inzerátů!Sdílet.

Komentáře